Het had maar negen minuten gescheeld of VV Dalen had geen bestuur meer gehad. De bestuursleden raakten vrijdagavond opgesloten in het oude nachtverblijf van de ringstaartmaki’s en colobusapen in de voormalige dierentuin in Emmen. Aapjes kijken was er echter niet bij. Dit verblijf was namelijk omgebouwd naar een kolenmijn. Het gezelschap moest binnen 75 minuten zien te ontsnappen uit deze plek. Daarna was de zuurstof op. Er braken een aantal benauwde minuten aan waarbij Derk zijn naamgenoot ontmoette. Met goed samenspel en snel handelen, lukte het om, met nog negen minuten op de klok, deze escape room te verlaten. De groep had ondertussen trek gekregen. Er werd ‘kip kerrie’ geopperd, maar gelukkig was er al een plek bij La Cubanita gereserveerd door de voorzitter. Na een afzakkertje bij Groothuis werd de laatste trein naar Dalen genomen. Het was een zeer geslaagd en gezellig uitje!